قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / فناوری / گوگل و فیسبوک پرمخاطب ترین اپلیکیشن های موبایل ۲۰۱۶
mobile app 2016

گوگل و فیسبوک پرمخاطب ترین اپلیکیشن های موبایل ۲۰۱۶

موسسه نیلسون در آخرین آمار خود ۱۰ اپلیکیشن برتر سال ۲۰۱۶ در امریکا را معرفی کرد. اپلیکیشن های تلفن همراه فیسبوک و گوگل به ترتیب بیشترین میزان استفاده کاربران را در سال ۲۰۱۶ به خودشان اختصاص دادند. از این میان فیسبوک به عنوان پرطرفدارترین اپلیکیشن تلفن همراه بطور میانگین توسط ۱۴۶ میلیون کاربر در ماه مورد استفاده قرار گرفته است که ۱۴% بیشتر از سال گذشته است. در حقیقت فیسبوک، سرویس پیام رسان آن Messenger و اینستاگرام سه جایگاه از ۱۰ جایگاه اپلیکیشن های موبایل در سال ۲۰۱۶ را کسب کردند.

موبایل اپلیکیشن های 2016
10 موبایل اپلیکیشن پرطرفدار ۲۰۱۶

اپلیکشن Messenger با ۱۲۹ میلیون بازدید ماهانه و YouTube با بیش از ۱۱۳ میلیون در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

با این حال نکته قابل توجه در فهرست ۱۰ اپلیکیشن برتر موبایل سال حضور گوگل است. این شرکت با ۶ اپلیکشن پرمخاطب سال بیشترین سهم از بازار را در اختیار دارد. YouTube در رتبه سوم، Google Search، Google Playو Gmail به ترتیب در مکان های ۴ تا ۷ قرار دارند. با فرض این نکته بسیاری از این اپلیکیشن ها بصورت پیش فرض بر روی گوشی های تلفن همراه نصب و پاسخگوی نیازهای اولیه کاربران را رفع هستند. البته در این میان باید به رشد فوق العاده آمازون نیز توجه کرد.  که شاید بتوان دلیل آن را استفاده روز افزون مشتریان از موبایل برای خرید کالا دانست که در روزهای پایانی سال با افزایش بسیاری روبرو می شود. برخی آمارها نشان می دهد که سهم آمازون از خریدهای آخر سال حدود ۴۳% است.

در این آمار همچنینی سهم سیستم عامل های تلفن همراه نیز بررسی شده است. در سال جاری گوگل اندروید ۵۳%، اپل ۴۵% و ویندوزفون تنها ۲% از بازار را در اختیار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *