قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / معرفی کتاب اتوال سه گانه اشغال
کتاب میدان اتوال پاتریک مودیانوش

معرفی کتاب اتوال سه گانه اشغال

کتاب میدان اتوال سه گانه اشغال: جایگاه ستاره – دیده بان شب – جاده های کمربندی

The Occupation Trilogy: La Place de l’Étoile – The Night Watch – Ring Roads

«سه گانه اشغال… مسلما انفجاری ترین اثر او است» – آلان رایدینگ، مروری بر کتاب از مجله نیویورک تایمز

«در سال ۱۹۶۸، آقای مودیانو اولین رمان خود به نام «جایگاه ستاره» را منتشر کرد که به زبان انگلیسی در ماه سپتامبر در سه گانه اشغال بلومزبری ظاهر گشت. راوی کتاب میدان اتوال یک دلالگر فساد یهودی ست. سبک نشاط آور و ناموزون این کتاب میدان اتوال در تضاد با عنوان غم انگیز آن است، که هم به میدان پاریس اشاره داشته و هم به این نکته که یهودیان مجبور بودند ستاره های زردرنگ به شانه های خود بچسبانند، اشاره دارد. این کتاب خیلی زود آقای مودیانو را در حوزه ادبی مطرح ساخت… بعد از کتاب جایگاه ستاره،کتابهای آقای مودیانو آهنگ متفاوتی پیدا کرد، کمی دلپذیرتر و غم انگیزتر، جایی بین قهوه ای و سیاه … کتابهای مودیانو شبیه به رمان های معمایی هستند، که در آن ها جستجوی اطلاعات بیشتر فقط منجر به ایجاد رازهای بیشتر می شود» – راشل دونادیو، مجله نیویورک تایمز

The occupation triology
The occupation trilogy

«جنگ جهانی دوم، اشغال گری و هولوکاست سایه های عظیم خود را در زمان به جلو انداخته، و باعث ابهام در رویدادهای زندگی راوی می شوند… مودیانو نیز همانند دابلیو.جی.سبالد یکی دیگر از نویسندگان اروپایی که در ذهن و در تاریخچه قبل از تولدش جای گرفته، کنجکاوی کارآگاهی را با سودای مرثیه سرایی ترکیب می کند.» آدام کیرش، جمهوری جدید، در احکام تعلیقی.

«مودیانوبه صورت پیچیده، مرثیه وار و تقریبا شبه (روح) مانند به شهر مادری اش احترام می گذارد… او از گذشته ای که ما از آن دوری می جوییم و آنچه که در پشت سر خود رها می کنیم، غرق شده است. و شاید از همه مهمتر اینکه، به نظر می رسد که ]او[  بارها  به آنچه که ما فقط فکر می کنیم آن را در پشت سر جا گذاشته ایم… گذری زده، و از طریق خاطرات پاریس و خاطرات خود به صورت هدف دار در آن قدم می زند.» – دوآیت گارنر، مجله نیویورک تایمز، احکام تعلیقی.

«اثر آقای مودیانو به صورت وسواس گونه ای به بررسی اشغال فرانسه توسط آلمان در جنگ جهانی دوم پرداخته، بعضی از زوایای تاریک تضادها را روشن می کند… اولین رمان او، جایگاه ستاره… احساسات ضد یهودی را محکوم کرد که مسیر اجبار رژیم ویشی فرانسه به همکاری را آسان نمود. بر اساس اینکه فرانسه یک ملت مقاوم داشت، هدف این کتاب، اسطوره گالیست بود که سال های بعد از جنگ را تحت سلطه داشت. یک سال بعد، دیده بان شب به بررسی ویژگی های گشتاپوی فرانسوی و نقش آن در چپاول اموال یهودیان پرداخت… رمان های آقای مودیانو پر از تردیدهای جنسی و اخلاقی و ابهام های اجتماعی و سیاسی است… و به همت او پاریس به عنوان کاراکتری که از ارائه رازهای گذشته خودداری می کند، نشان داده شده است.»- اکونومیست در احکام تعلیقی

patrick-modiano
پاتریک مودیانو نویسنده کتاب میدان اتوال سه گانه اشغال: جایگاه ستاره – دیده بان شب – جاده های کمربندی

درباره نویسنده پاتریک مودیانو

پاتریک مودیانو در سال ۱۹۴۵ در حومه پاریس متولد شد. او خیلی زود نویسندگی را آغاز کرد، و توسط نویسنده ای به نام ریموند کوئینیو تشویق شد و خیلی زود به خاطر اولین رمان خود به نام «جایگاه ستاره» که در ۲۲ سالگی اش منتشر شد، مورد تحسین قرار گرفت. تقریبا ۳۰ کتاب او به بیش از ۴۰ زبان ترجمه شد. او در سال ۲۰۱۴ برنده جایزه نوبل ادبی گردید. او در پاریس زندگی می کند.

برای مشاهده آثار پاتریک مودیانو اینجا کلیک کنید.

 

مطلب پیشنهادی

رمان معمایی و پلیسی،فروپاشی

برخی از دوستان در قسمت نظرات وبلاگ درخواست معرفی رمان پلیسی کرده بودند که خواسته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *