قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / سرگرمی / چند واقعیت عجیب از تنها بازمانده عجایب هفتگانه!

چند واقعیت عجیب از تنها بازمانده عجایب هفتگانه!

امروز با مطلبی جالب و شگفت انگیز در خدمت شما عزیزان هستیم، اگر علاقمند به تاریخ باستان و اسرار و رازهای پنهان آن باشید به احتمال زیاد مطالعه این مطلب باب میل شما خواهد بود.هرم جیزه در مصر ، یکی از آخرین بازماندگان عجایب هفتگانه کهن در دنیاست. گفته می‌شود که هرم جیزه (خوفو)، آرامگاه فرعون خوفو از جد چهارم بوده است.دقت و نظم به کار رفته در این بنای شگفت ‌انگیز به گونه ‌ای است که تصور ساخت آن با ابزارهای ساده و سنتی آن زمان امری غیرممکن است! هرچند که برخی از کارشناسان بر این امر باور دارند که حتی با تکنولوژی امروزی هم نمی توان بنایی به این بزرگی را با این دقت برپا کرد! این اثر بین ۲۵۸۹ تا ۲۵۰۴ سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده، شایعات و واقعیت‌ های بسیاری پیرامون این هرم وجود دارند که باستان شناسان، ستاره ‌شناسان، دانشمندان و گردشگران را با سوال ‌های بسیاری گمراه کرده‌ اند، قصد داریم به بررسی برخی واقعیت های عجیب در مورد این هرم بپردازیم.

۱-هرم خوفو دارای بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه بلوک سنگی است که وزن هر یک از آنها بین ۲ الی ۳۰ تُن می باشد! البته وزن برخی از این بلوک ها، بالای ۵۰ تُن وزن دارد!

۲-هرم منکورعPyramid of Menkaure  و هرم بزرگ خوفوGreat Pyramid of Khufu  به طور دقیق در زیر صورت فلکی شکارچی قرار گرفته اند!

۳-هرم جیزه، سطحی برابر با ۵۵ هزار متر مربع داشته و مساحت هر سمت از این هرم، برابر است با ۲۰ متر مربع.

۴-درجه حرارت داخلی این سازه ثابت بوده و دمای آن تقریبا برابر با دمای متوسط زمین (۲۰ درجه سانتی گراد) است.

۵-لایه بیرونی این هرم، از تعداد ۱۴۴ هزار بلوک سنگی تشکیل شده که هر یک از این بلوک ‌های سنگی با دقت بسیار زیادی تراش داده شده تا به شکل تخت درآمده‌ اند، ضخامت هر بلوک سنگی حدود ۱۰۰ اینچ و وزن متوسط هریک از آنان به ۱۵ تُن می‌رسد.

۶-سنگ بنای این سازه در هر چهار طرف به شکل توپی مانند هست که در برابر تغییرات آب و هوایی و زلزله مقاوت بسیار زیادی دارد.

۷-مصالحی که در ساخت این بنا مورد استفاده قرار گرفته، منبعی ناشناخته دارد! آزمایش های مختلف، ترکیبات شیمیایی آن را مشخص ساخته‌اند، اما ساخت آن امکان‌پذیر نیست! ملات استفاده شده حتی از سنگ‌ های به کار گرفته شده در آن نیز محکم‌ تر است! آیا این احتمال وجود دارد که ملات به کار رفته در ساخت هرم جیزه در مصر، منبعی غیر زمینی داشته باشد؟

۸-هرم جیزه با پوششی از سنگ ‌های آهکی، با سطحی کاملا صاف ساخته شده بود که در مقابل تابش نور خورشید، نور را منعکس کرده و هرم همچون جواهری در بیابان خودنمایی می کرد و همین مساله باعث شده که برخی از محققان اعلام کنند که این بازتاب نور حتی از نقطه ای دور از فضا هم قابل رویت بوده و همچون ستاره ای می درخشیده.

۹-این هرم ، یکی از دقیق‌ ترین سازه‌ های موجود در جهان ماست، قسمت رو به روی‌ این هرم، با دقتی بسیار زیادی به سمت قطب شمال است. موقعیت قطب شمال متناسب با زمان تغییر می‌کند، اما هرم جیزه در مصر در آن دوران، درست رو به روی قطب شمال قرار داشت.

۱۰-هرم بزرگ خوفو، دقیقا در مرکز زمین قرار گرفته، این بدان معناست که از سمت شمال/جنوب و شرق/غرب درست در قسمت مرکز قرار دارد.

۱۱-چهار گوشه‌ این سازه به شکل مقعر ساخته‌ شده، این تنها‌ هرمی‌ست که به این شکل ساخته شده است.

۱۲-چهار قسمت کناری هرم جیزه به گونه ‌ای تراش داده شده است که آن را به شکل یک هرم ۸ وجهی نمایش می‌ دهد، البته این اثر را تنها می‌توان از فضا و در شرایط نوری مناسب مشاهده کرد.پدیده‌ مذکور در فصل بهار و پاییز و در هنگام طلوغ و غروب آفتاب به خوبی قابل مشاهده است.

۱۳-صندوقی از جنس سنگ در اتاق پادشاه قرار دارد و اندازه‌ آن به شکلی است که از مسیرهای داخلی هرم قابل عبور نیست. از این رو به نظر می ‌رسد که آن را در حین ساختن، درون هرم قرار داده‌اند.

۱۴-این صندوق سنگی، از جنس گرانیت بوده و مواد تشکیل دهنده آن ترکیبی از برنز و یاقوت کبود می باشد. به نظر می ‌رسد برای خالی کردن محدوده داخلی آن، دریل‌هایی پیشرفته و بسیار نیرومند به کار رفته‌اند!

۱۵-مته‌ مورد استفاده در این دریل ‌ها از موادی بسیار سرسخت با نیروی حفاری ۲ تُن ساخته شده است.

۱۶-در آن دوران، هرم بزرگ جیزه دارای یک درب ورودی به صورت چرخشی بوده درب‌ های چرخشی در ۲ هرم دیگر یعنی آرامگاه پدر و پدر بزرگ “خوفو” همچنان وجود دارند.

۱۷-درب ورودی ۲۰ تُنی این هرم از محیط داخل هرم با کمترین میزان انرژی قابل باز شدن بود،در حالیست که در هنگام بسته بودن، از نمای خارجی هیچ شکاف یا اثری از این درب پیدا نبوده.

۱۸-بزرگی این هرم به حدی است که می‌ توان آن را از کوهستان‌ های اسرائیل و یا حتی سطح ماه نیز مشاهده کرد!

۱۹-وزن کلی این هرم، چیزی در حدود ۶ میلیون تُن پیش‌بینی شده است.

۲۰-مجرای شیب‌ دار داخل این هرم، در آن زمان درست در مقابل ستاره قطبی آلفا دراکونیس قرار داشت. این ستاره در آن زمان، ستاره‌ شمال بود. هیچ ستاره‌ دیگری از آن تاریخ به بعد، هم‌ تراز با این مجرای شیب‌دار قرار نگرفته است.

۲۱-در حدود ۲۴۵۰ سال پیش از میلاد مسیح، قسمت جنوبی در اتاق پادشاه، در امتداد ستاره ال نیتاک در صورت فلکی شکارچی قرار داشته است. هیچ ستاره‌ دیگر از آن تاریخ به بعد، هم‌ تراز با این قسمت قرار نگرفته است.

۲۲-حاصل ضرب دو برابر قسمت پایین صندوق گرانیتی در اتاق پادشاه، در عدد ۱۰ به توان ۸ برابر است با مقدار شعاع خورشید!

۲۳-خمیدگی‌ های طراحی شده در سمت‌ های مختلف این هرم، به طور دقیق با شعاع زمین هم ‌خوانی دارد.

۲۴-هرم جیزه در مصر که آن را با عنوان هرم خوفو می‌شناسند، قدیمی‌ ترین و بزرگ ‌ترین سازه‌ باستانی با ارتفاع ۱۴۶ متری از سطح زمین است. باستان‌ شناسان می‌گویند که این هرم، بلند‌ترین سازه‌ دنیا در طول ۳۸۰۰ سال بوده است.

۲۵-در ساخت این هرم از دنبال‌ فیبوناچی و یا عدد طلایی استفاده شده است.

هرچند فرضیه های مختلفی بر فرا زمینی بودن این سازه وجود داشته و دارد ولی همگی در حد فرضیه باقی مانده اند!سوال های بی پاسخ بسیار زیادی وجود دارد ولی امید است که با پیشرفت تکنولوژی بتوانیم به اسرار این هرم شگفت انگیز پی ببریم.

 

مطلب پیشنهادی

سینوهه پزشک مخصوص فرعون

در این مطلب می خواهیم شما عزیزان را با یکی از کتب محبوب تاریخی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *