قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / نگاهی به کتاب شکسپیر و شرکا
شکسپیر و شرکا
شکسپیر و شرکا

نگاهی به کتاب شکسپیر و شرکا

کتاب شکسپیر و شرکا داستان چگونگی پناه گرفتن جرمی مرسر در یک کتابفروشی است و اتفاقات عجیب و غریبی که در پاریس برای وی می افتد. اتفاقاتی که در یکشنبه ای ملال آور اتفاق می افتد. جرمی مرسر که پیشتر خبرنگار بخش جنایی روزنامه ای در کانادا  بوده است، تلاش می کند که ماجرای سفر خود به فرانسه و پاریس را به طور کامل و تا آنجا که توانسته است با سبکی واقعی و نزدیک به حقیقت تعریف کند.

شکسپیر و شرکا نام دو کتاب فروشی است که در پاریس بنه نهاده شده است. این کتاب‌فروشی اولین بار در ۱۷ نوامبر ۱۹۱۹ توسط سیلویا بیچ در خیابان هشتم دوپویترن بازگشایی شد و پس از مدتی در سال ۱۹۲۲ به محل بزرگتری در خیابان دوازدهم اودئون در پاریس نقل مکان کرد.در طول دههٔ ۱۹۲۰، این کتاب‌فروشی به پاتوقی برای نویسندگانی چون ازرا پاوند، ارنست همینگوی، ویلیام اس. باروز، جیمز جویس و فورد مادوکس فورد بدل شد. در سال ۱۹۴۱ در دوران اشغال پاریس توسط آلمان این کتاب‌فروشی بسته شده و دیگر دوباره باز نشد.

کتاب‌فروشی دوم در خیابان سی‌وهفتم بوشری، واقع در پاریس قرار گرفته‌است. این کتاب‌فروشی که در سال ۱۹۵۱ توسط جرج ویتمن افتتاح شد، در اصل «لو میسترال» (به فرانسوی: Le Mistral) نام داشت اما در سال ۱۹۶۴ برای ادای احترام به کتاب‌فروشی سیلویا بیچ به «شکسپیر و شرکاء» تغییر نام داد.

تصویری از کتابفروشی شکسپیر و شرکا
تصویری از کتابفروشی شکسپیر و شرکا؛ جایی که داستان در آن رخ می دهد …

اکنون جرمی مرسر، نویسنده کتاب شکسپیر و شرکا (Shakespeare & Company) که در واقع یک خبرنگار جنایی است، پس از دریافت یک تماس تلفنی دربارۀ یک جنایت، از زندگی روزمره و روتین خود فرار می کند و به پاریس می آید، غافل از این که تبدیل به یکی صدها انسانی خواهد شد که در کتابفروشی شکسپیر و شرکا روزگار خود را سپری خواهد کرد.

جرمی که بدون برنامه ریزی قبلی به پاریس رفته، شغل و شرایط زندگی مناسبی نداره و به همین دلیل جرج به او در کتابفروشی پناه میده، و تمام داستان این کتاب در این کتابفروشی اتفاق می افتد. اگر بخواهم از این کتاب یک جملۀ کلیدی را بگویم، باید به این جملۀ جرج اشاره کنم که «با غریبه‌ها نامهربان نباشید. مبادا فرشتگانی باشند در لباس مبدل» و در واقع همین اندیشه و تفکر جرج بوده است که در طی سالها به صدها نفر در کتابفروشی شکسپیر و شرکا پناه داده است …

اگر رمانی انسانی و عاطفی می خواهید، شکسپیر و شرکا برای شماست … برای خرید کتاب از بازار اینترنتی کاروژ اقدام کنید .

 

مطلب پیشنهادی

رمان معمایی و پلیسی،فروپاشی

برخی از دوستان در قسمت نظرات وبلاگ درخواست معرفی رمان پلیسی کرده بودند که خواسته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *