قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / معرفی کتاب ماجراهای پینوکیو
کتاب ماجراهای پینوکیو
کتاب ماجراهای پینوکیو

معرفی کتاب ماجراهای پینوکیو

کتاب ماجراهای پینوکیو رمانی است ایتالیایی که برای اولین بار در قرن نوزدهم در یک مجله کودکان ایتالیاتی توسط کارلو لورنزینی با نام مستعار کارلو کولودی چاپ شد.

وی از کودکی عاشق الاغ ها بود و تمامی کاردستی‌ها و نقاشی‌هایش در مورد آن بود. باوجود روزنامه‌نگاری در مطبوعات لیبرال، سر از نوشتن برای بچه‌ها درآورد. او در ۲۴ نوامبر ۱۸۲۶ متولد شد و در ۱۸۹۰ در ۶۴ سالگی درگذشت و نفهمید که ماجراهای پینوکیو در ایتالیا چنان مورد استقبال قرار گرفت که تدریس بخش‌هایی از آن جزو برنامه مدارس آن کشور قرار گرفت و در ایتالیا پارک بزرگی به نام پینوکیو برای بچه‌ها ساخته شد که پُر از مجسمه‌های این آدمک چوبین است.

شخصیت اصلی کتاکتاب ماجراهای پینوکیوب ماجراهای پینوکیو یک آدمک چوبی به نام پینوکیو با یک دماغ چوبی است. پدر ژپتو، روباه مکار، گربه نره، فرشته مهربون و نهنگ پیر سایر شخصیت‌های این داستان هستند.

پدر ژپتو که نجاری پیر است و با یک گربه و دارکوب زندگی می کند، با ساختن اشیاء چوبی امرار معاش می کند. وی که فرزندی ندارد، نام پینوکیو را برای یکی از عروسک های چوبی خودش انتخاب می کند و باور می کند که کودکی دارد. فرشته مهربان که متوجه تنهایی و آرزوی پدر ژپتو می شود پینوکیو را زنده می کند. پدرژپتو، پینوکیو را مانند همه بچه ها به مدرسه می فرستد.

یک روز در راه مدرسه، پینو کیو گول روباه مکار و دستیارش گربه نره را می خورد و با آن ها برای اجرای نمایش خیمه شب بازی به شهرهای دیگر سفر می کند. زمانی که تصمیم به بازگشت به خانه را می گیرد، روباه مکار او را فریب می دهد و تمام سکه هایی که بدست آورده بود از او می گیرد.

اشتباهات پینوکیو تمام شدنی نیست و اتفاقات خارق العاده ای برای او روی می دهد تا بالاخره به فرشته مهربان قول می دهد دیگر کار بدی انجام نخواهد داد تا دوباره به یک پسر بچه واقعی تبدیل شود.

کتاب ماجراهای پینوکیو با نام های مختلف توسط بسیاری از ناشران ترجمه و منتشر شده اند مانند انتشارات قدیانی، نشر افق، انتشارات مروارید منتشر شده است. جدیدترین اثر منتشر شده از کارلو کلودی با نام کتاب ماجراهای پینوکیو توسط نشر چکه چاپ و به بازار عرضه شده است.

آقای مهرداد مهدویان مترجم کتاب ماجراهای پینوکیو تا کنون بیشتر از ۵۰ کتاب ویژه کودکان ترجمه کرده است که از جمله آن ها می توان به کتاب شاه زرد، کتاب توله دراکولا، کتاب عنکبوتی ها، تاب افصون اشاره کرد.

آقای مهدویان معتقد است آثار خوب کلاسیک مانند کتاب شازده کوچولو ارزش ترجمه شدن توسط مترجم های جدید را دارند. من در کتاب ماجراهای پینوکیو سعی کردم از لغات و اصطلاحات جدید و متداول روز استفاده کنم.

مترجم کتاب ماجراهای پینوکیو پدر ژپتو و پینوکیو را دو شخصیت جذاب این داستان می داند. پدر ژپتو پدری فداکار و صبور است و پینوکیو با تمام نافرمانی هایش نهایتا متوجه خطاهایش می شود.

شما می توانید آثار آقای مهدویان را اینجا مشاهده کنید.

برای خرید کتاب ماجراهای پینوکیو اینجا کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی

دن کیشوت،ارزشمند ترین رمان تاریخ ادبیات

اگر اهل مطالعه رمان های قدیممی و فاخر هستید امروز با معرفی یه کتاب خوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *