قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / معرفی کتاب صد ساعت با فیدل – زندگی فیدل کاسترو

معرفی کتاب صد ساعت با فیدل – زندگی فیدل کاسترو

احتمالا فیدل کاسترو کاریزماتیک ترین و بحث برانگیزترین رهبر در دوران مدرن است. او که یک دیکتاتور مورد تنفر بعضی افراد بود، تبدیل به یک قهرمان و الهام بخش بسیاری از افراد فقیر در جهان شد، مبارزی که تقریبا بیش از نیم قرن پیش در کوبا مسیر استقلال و انقلاب را نشان داد. تلاش های زیادی شد تا کاسترو داستان خود را بگوید. اما فقط اکنون در تاریک و روشن آن سال ها، آیا او آماده ارائه جزئیات بیوگرافی مهم خود به جهانیان برای خواندن بود. این کتاب چیزی جز شرح حال زندگی او نیست. همانطور که او به خبرنگاران گفته بود، خواسته او مبنی بر اتمام بازبینی متون خود تنها چیزی بود که او را در طول بیماری اش سرپا نگه می داشت. او رونوشتی از نسخه اسپانیایی این کتاب را به پدرخوانده خود هوگوچاوز رئیس جمهور ونزوئلا هدیه داد.

در کتاب صد ساعت با فیدل، کاسترو وقایع ضروری و مهمی که به شرح خشونت معلمین مدرسه ابتدایی او؛ شکست های اولیه انقلاب؛ دوستی شدید او با چه گوآرا و پیروزی عجیب و دور از انتظار خود بر باتیستای دیکتاتور؛ دیدگاه کوبایی  در مورد خلیج خوک ها و متعاقب آن بحران موشکی؛ نقش فعال کوبا در جنبش های استقلال آفریقا (به خصوص دخالت زیاد ارتش کوبا در مبارزه با آپارتاید آفریقای جنوبی در آنگولا)؛ ارتباطاتش با چهره های برجسته دولتی همچون بوریس یلتسین، پاپ جان پاول دوم، و صدام حسین؛ و سرو کارش با بیش از ده رئیس جمهور موفق آمریکایی، از آیزن هاور تا جورج دابلیو بوش، می پردازد را به رشته تحریر در میآورد.

این را هم بخوان :  کسی که کتاب نخواند سلامت روحی و جسمی‌اش به خطر می‌افتد
تصویری از فیدل کاسترو در حال مصاحبه در واشنگتن
تصویری از فیدل کاسترو در حال مصاحبه در واشنگتن

فیدل کاسترو در شرح حال زندگی خود در کتاب صد ساعت با فیدل، با افتخار در مورد افزایش امید به زندگی در کوبا (که اکنون بیشتر از آمریکا است)، نیم میلیون دانشجو در دانشگاه های کوبا و همچنین آموزش ۷۰ هزار دکتر کوبایی که نیمی از آن ها در خارج از مرزها به خصوص در کشورهای فقیر آفریقایی، آسیایی و آمریکای لاتین مشغول به کار هستند، صحبت می کند. او با چند مساله ناراحت کننده، از قبیل دموکراسی و حقوق بشر، تبعیض نسبت به همجنسگرایان، ادامه وجود مجازات مرگ در کتاب های قانون کوبا روبرو بود. همزمان فیدل در مورد مسائل شخصی بیشتری صمیمانه صحبت می کند: سخت گیری خیرخواهانه پدرش، تلاش موفق او برای ترک سیگار، عشق او به رمان های ارنست همینگوی، و حساب کتاب او مبنی بر اینکه بدون اصلاح صورت می تواند هر سال به اندازه ۱۰ روز کاری پول پس انداز کند.

بر اساس بیش از صد ساعت مصاحبه با «ایگناسیو رامونت» یک هم صحبت صادق و دانا، این شرح حال در جایگاه یک سند صریح از یک زندگی خارق العاده می باشد که در دوران آشوب گذشته است.

کتاب صد ساعت با فیدل توسط کیومرث پارسایی ترجمه شده است و آن را می توانید از کاروژ خریداری کنید.

برای تهیه این کتاب اینجا کلید کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *