قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / معرفی کتاب خوشه های خشم اثر جان اشتاین بک
کتاب خوشه های خشم
کتاب خوشه های خشم

معرفی کتاب خوشه های خشم اثر جان اشتاین بک

خوشه های خشم حماسه ای از رکود بزرگ، برنده جایزه پالیتزر، کتابی است که میلیون ها خواننده را شوکه و گاهی اوقات خشمگین کرد.

کتاب خوشه های خشم اثر جان اشتاین بک
کتاب خوشه های خشم اثر جان اشتاین بک

کتاب خوشه های خشم به قدری عمیق است که انتقال اثراتی که بر جای می گذارد معمولا غیر ممکن است. داستان مهاجرت امروزی، از خیل کوچ آمریکا است چرا که جمعیت زیادی از کشاورزان مستاصل که زمینی ندارند به زمین های حاصلخیز کالیفرنیا دل بسته اند. داستان یک خانواده و وابستگانی که قلب بزرگی دارند اما بی نهایت فقیرند، اما در این داستان سمبل حماسه حرکتی هستند که در آن جامعه قبل از آن ها قرار دارند. چه اتهام به سیستم وارد باشد و چه اتهام به خواسته ها و فقر در سرزمین فراوانی! عکس پشت عکس از تصاویری فراموش نشدنی است، که به شدت با محرومیت و قدرت خودکار تک تک اشتاینبک ها از دوره معاصر آنها حکاکی شده است. در اینجا خشم وجود دارد، اما شور و شوق عمیقی از مردی وجود دارد که با ذهن و قلب خود از دانسته های خود از مردم صحبت می کند. بنابراین خواننده کتاب خوشه های خشم احساس می کند که آن ها باید فکر، احساس و صحبت و زندگی کنند. یک تصویر مبهم و لحظه ای از تاریخ است که در حال بوجود آمدن می باشد. یک کتاب معمولی نیست. کتابی برای پشیمانی محافظه کارانه نیست. بلکه کتابی است برای افرادی که دارای وجدان اجتماعی بیدار

هستند – یا برای افرادی که خواهان رویارویی با بخشی از زندگی آمریکایی هستند که متمایز شده و باید متمایز شود.  اشتاین بک به خودش باز می گردد. اخبار در مورد یک رمان طولانی کامل و جدید از اوست. ناشران با تبلیغات، کمک ها، پوسترها و غیره باز می گردند. و مطمئن هستند که این یکی از بزرگترین کتاب های فصل بهار است. در حالیکه فقط نیمی از کار اولین ویرایش تا اول مارس در حال پیشرفت است. نیمی از سفارشات توزیع کنندگان برای اولین ویرایش دریافت شده است.

این را هم بخوان :  کسی که کتاب نخواند سلامت روحی و جسمی‌اش به خطر می‌افتد
جان اشتاین بک 1962
جان اشتاین بک ۱۹۶۲

درباره نویسنده جان اشتاین بک

جان اشتاین بک، متولد سالیناس، کالیفرنیا در سال ۱۹۰۲، در دره ای کشاورزی و حاصلخیر، در حدود بیست و پنج مایلی اقیانوس آرام رشد کرد. روستا و اقیانوس هر دو به عنوان شرایط شکل دهنده بعضی از تصورات او عمل می کردند. در سال ۱۹۱۹ او به دانشگاه استنفورد رفت، جایی که او به طور مداوم در دروس ادبیات و نویسندگی ثبت نام می کرد تا اینکه در سال ۱۹۲۵ بدون کسب مدرک آنجا را ترک کرد. در طول ۵ سال بعدی او به عنوان کارگر و ژورنالیست در نیویورک سیتی کار می کرد در حالیکه همه وقت خود را صرف اولین رمان خود به نام «جام طلا (۱۹۲۹)» نمود.

بعد از ازدواج و بعد از هجرت به پاسیفیک گرو، او دو کتاب کالیفرنیا را به نام های، سبزه زارهای بهشت (۱۹۳۲) و برای به خدای ناشناخته (۱۹۳۳) منتشر کرد و بر روی داستان های کوتاهی کار کرد که بعدا تحت عنوان «دره طولانی (۱۹۳۸)» جمع آوری گردید. شهرت و ثروت او فقط با کتاب «نان ذرت مکزیکی (۱۹۳۵)» که داستانی در مورد همشهریان شهر «مونتری» بود، به دست آمد. اشتاین بک که یک فعال خستگی ناپذیر در کارش بود، رشته خود را دائما عوض می کرد. سه رمان قدرتمند از اواخر دهه ۱۹۳۰ بر طبقه کارگری کالیفرنیا متمرکز بود: در نبرد مشکوک (۱۹۳۶)، از موش ها و آدم ها (۱۹۳۷)، و بهترین کتاب مورد توجه از او، خوشه های خشم (۱۹۳۹). کتاب خوشه های خشم هر دو جایزه کتاب ملی و جایزه پالیتزر در سال ۱۹۳۹ را برنده شد. در اوایل دهه ۱۹۴۰، اشتاین بک با فیلم روستای فراموش شده (۱۹۴۱) به یک فیلم ساز و با «دریای کورتز (۱۹۴۱)» به دانشجوی جدی زیست شناسی دریایی تبدیل شد. او با نوشتن «بمب ها دور شوند (۱۹۴۲)»، و داستان کوتاه بحث بر انگیز «ماه غروب کرده است(۱۹۴۲)» خدمات خود را به جنگ ارائه داد. صف کنسروسازی (۱۹۴۵)، اتوبوس خیره سران (۱۹۴۸)، یک درام تجربی دیگر به نام «روشنایی سوزان (۱۹۵۰)»، و ورود از دریای کورتز (۱۹۵۱)، قبل از انتشار کتاب به یادماندنی «شرق بهشت (۱۹۵۲)» (حماسه ای بلند پروازانه از دره سالیناس و سابقه خانوادگی او) منتشر شدند.

این را هم بخوان :  کسی که کتاب نخواند سلامت روحی و جسمی‌اش به خطر می‌افتد

او دهه های آخر زندگی خود را در نیویورک سیتی و ساگ هاربور با سومین همسر خود که سفرهای زیادی با او کرده بود به سر برد.

برای آشنایی با آثار ترجمه شده از جان اشتاین بک اینجا کلید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *