قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / معرفی کتاب بلندی های بادگیر اثر امیلی برونته
کتاب بلندی های بادگیر
کتاب بلندی های بادگیر

معرفی کتاب بلندی های بادگیر اثر امیلی برونته

کتاب بلندی های بادگیر تنها رمان امیلی برونته، یک اثر بزرگ و دور از دسترس، که نشر نی جدیدترین ترجمه آن را منتشر کرده است.

لاکوود، مستاجر جدید «گرنج تراش کراس»، که در «بلک یورکشایر مور» واقع شده است مجبور شد تا یک شب پناهگاهی در «بلندی های بادگیر» که خانه صاحبخانه اش بود، پیدا کند. در آن جا او به سابقه وقایع توفانی و متلاطمی که در سال ها قبل اتفاق افتاده پی می برد؛ از ارتباط متشنج بین هیث کلیف که یک بچه سر راهی بود و کاترین ارن شاو؛  و اینکه کاترین مجبور به انتخاب بین تشویق، تنبیه هیث کلیف، و تربیت خوب ادگار لینتون و محدودیت در انتظارات از کلاس او بود. به خاطر انتقامی که هیث کلیف به خاطر خیانتی که به او شده بود می خواست بگیرد ، فرزندان بی گناه کاترین باید تلاش می کردند تا از گذشته فرار کنند.

در این نسخه، یک مقدمه جدید از لوکاستا میلر، نویسنده اسطوره برونته، همان نگاهی را دارد که این رمان از دید شارلوت برونته دیده شده است. این مقدمه پاولین نستور را که در مورد تغییر انتقادهای مهم از رمان بحث می کند و نیز اثرات و پیشینه امیلی برونته را تکمیل می کند. امیلی برونته همراه با خواهرانش، شارلوت و آنه، یکی از مهمترین چهره های ادبی قرن نوزدهم بودند. او فقط یک رمان کاملا نوآورانه به نام «بلندی های بادگیر» نوشت، اما یک شاعر مستعد نیز بود. اگر شما از «بلندی های بادگیر» لذت ببرید، ممکن است که «جین ایر» از شارلوت برونته، که توسط نشر نی به چاپ رسیده است را نیز دوست داشته باشید. معمولا «بلندی های بادگیر» به عنوان رمانی «رمانتیک» شناخته می شود اما تلاش کنید تا آن را بدون اینکه تحت تاثیر اینکه شخصیت های برونته در رمان «جانت وینترسون» (به عنوان اولین رمانی که امکان مقایسه کمی با آن وجود دارد) به راحتی فردی را به نقض موارد فیزیکی و روانی متهم می کنند قرار بگیرید، دوباره بخوانید. حتی یک دهه طول کشید تا شکسپیر به غایت نهایی «سارا واتر» کینگ لیر برسد.

این را هم بخوان :  کسی که کتاب نخواند سلامت روحی و جسمی‌اش به خطر می‌افتد

شما می توانید  کتاب بلندی های بادگیر و سایر آثار خانواده برونته را اینجا مشاهده نمایید.

مطلب پیشنهادی

رمان معمایی و پلیسی،فروپاشی

برخی از دوستان در قسمت نظرات وبلاگ درخواست معرفی رمان پلیسی کرده بودند که خواسته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *