قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / ماه عسل در پاریس

ماه عسل در پاریس

از نویسندگان مشهور در زمینه رمان های عاشقانه می توان به جوجو مویز اشاره کرد که محبوبیت خاصی در بین خوانندگان کتاب ایرانی پیدا کرده مخصوصا با کتاب های، من پیش از تو ، پس از تو ، دختری که رهایش کردی ، میوه خارجی و رمان ماه عسل در پاریس

یکی از اهداف جوجو مویز این بوده که همیشه دید عشاق را به زندگی واقعی وسیع تر کند و عشق واقعی را به آنها نشان دهد و مورد انتهایی اینکه آنها را در تصمیمات مهم زندگی یاری می دهد.

در گذشته در مورد دو رمان یک بعلاوه یک و دختری که رهایش کردی به اختصار مطالبی در وبلاگ درج نمودیم که می توانید به لینک آنها مراجعه نمایید.

ولی در این مطلب با رمان ماه عسل در پاریس رسیدیم خدمتتان،تمامی افرادی که متاهل هستند به اختلاف ماهیت زمان نامزدی و بعد از ازدواج کاملا آگاه هستند و بر این مورد را تایید می نمایند که دوران نامزدی دورانی است که فقط محسنات فرد دیده می شود و خبری از نقاط ضعف وجود ندارد و بعد از ازدواج است که شناخت تکمیلی صورت می گیرد و علاوه افزایش بار مسئولیت دید ما نسبت به شریک زندگی مان کامل خواهد شد.

جوجو مویز که تاکنون توانسته و جایزه جهانی در سبک رمان های عاشقانه دریافت کند قدرت بالایی در به تصویر کشیدن احساسات عاطفی در رمان های خود دارد که می توان در تمامی نوشته های او این قدرت را دید.

داستان این نوشته ماجرای عاشقانه دو زوج در سال های متفاوت روایت می‌شود حدود ۹۰ سال اختلاف با یکدیگر و به صورت موازی روایت می شود که هر دو زوج برای گذراندن ماه عسل،‌ شهر پاریس را انتخاب کرده‌اند. اما در این سفر با ماجراهای مختلفی روبرو می‌شوند. ماجراهایی که باعث می شود، در حین گذراندن ماه عسلشان در شهر زیبای پاریس به این نتیجه ی دردناک برسند که ازدواجشان امری اشتباه بوده است.
چیزی که نویسنده  این کتاب قصد داشته در لابه لای داستان عاشقانه ی خود عنوان سازد، ماهیت عشق و ازدواج به گونه ایست که نشان می دهد عشق به تنهایی برای ازدواج کافی نیست، اما برای یک زندگی پیش رفته، عشق می تواند دلیل قانع کننده ای برای ادامه دادن باشد.

متن پشت جلد کتاب:

باران در خیابان ناگهان قطع شده بود.

مردی دستش را از در ورودی بیرون برد و چیزی به دوستش گفت که هردو را به خنده انداخت.

صدای لوری از زمزمه هم ضعیف تر بود.

گفت: «اگه بخوام رک بگم، بزرگ ترین تهدید ازدواج شما شوهرتون نیست. حرف های آدمیه که نمیدونم چطور خطابش کنم، همون مشاوری که شما رو به اینجا کشونده؛ شما و هسمرتون رو به اینجا کشونده؛ اون یه تهدیده»

 

مطلب پیشنهادی

کتاب جستارهایی درباره عقلانیت

کتاب جستارهایی درباره عقلانیت مجموعه مقالاتی پیرامون عقلانیت است که انتشارات ترجمان آن را منتشر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *