قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / سلامت و زیبایی / روانشاسی / شما از چه چیزهایی نفرت دارید!

شما از چه چیزهایی نفرت دارید!

نتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شده نشان می دهد که برخی افراد که از یک صدای بخصوص مثل ملچ ملوچ کردن هنگام خوردن غذا توسط دیگران یا کشیدن ناخن بر روی تخته سیاه بدشان می آید دچار یک مشکل مغزی هستند؛ مشکلی که البته خیلی مهم نیست ولی خب افرادی هم هستند که کلا از هیچ چیزی بدشان نمی آید و به قول معروف طبعشان خوب است.

هر چند که تعداد این افراد که طبع خوب دارند خیلی زیاد نیست و بیشتر مردم دنیا از یک چیزی نفرت خواهند داشت و چندش شان می شود؛ این موارد مربوط به یک دسته خاص یا کشور  و محل خاصی نیست و از غذا و مکان و کشور و آدم ها شروع می شود تا طرز رفتار انسان ها و حیوانات و صداها و بسیاری موارد دیگر ما در این مطلب مشهورترین ها را که بسیاری از مردم سر آن توافق دارند، خدمت شما تقدیم می نماییم.

 

پشه

این حشره کوچک و موذی یکی از نفرت انگیزترین و روی اعصاب ترین موجودات روی کره خاکی است که هیچ کسی او را دوست ندارد و یقینا همین دلیل بوده که در صدر این فهرست قرار گرفته. صدای عصبی کننده، نیش زدن و به هم زدن خواب شبانه از عوامل قرار گرفتن پشه ها در این لیست می باشد.

 

سیگار کشیدن در جمع

یک توهین و بی اخلاقی آشکار به حقوق دیگران در جمع که بیشتر مواقع با پز روشنفکری همراه است. بوی بسیار بد و مضر بودن برای سلامتی و کلا عدم رعایت آداب در جمع بودن باعث شده سیگاری ها حضور چشمگیری در فهرست نفرت انگیزان داشته باشند، البته دوستان سیگاریی که فرهنگ سیگار کشیدن هم ندارند.

 

روز اول هفته

برای ما ایرانیان شنبه است و برای سایر کشورها دوشنبه اما این تفاوت در اصل ماجرا ایرادی وارد نمی کند و تقریبا همه مردم جهان از پایان تعطیلات انتهای هفته و شروع مجدد روزهای کاری نفرت دارند. حتی طی یک بررسی صورت گرفته مشخص شده بیشتر سکته های دنیا در روز دوشنبه اتفاق می افتد؛ یعنی مردم در این حد اعصاب ندارند.

 

افرادی که جلوی شما آرام راه می روند

شاید به آوردن این مورد در لیست کمی تعجب کنید ولی فقط کافی هست در یک پیاده رو شلوغ پشت یک نفر که آرام برای خودش قدم می زند گیر کنید تا متوجه شوید چرا مردم از این رفتار آدم ها اعصابشان خرد می شود. البته این مورد در تردد خیابانی توسط خودرو هم روی می دهد که به نظر ما تحمل کردن مورد دوم راحتر از مورد اول می باشد.

نژادپرست ها

همان طور که در ابتدا ذکر فرمودیم نفرت انگیز های جهانی را نام می بریم هرچند که این مورد در کشور عزیزمان ایران کمتر دیده می شود ولی از احمق ترین نمونه های انسانی می شود به نژادپرست ها اشاره کرد که هنوز فکر می کنند این که رنگ پوست و موی یک نفر با آن ها فرق می کند یعنی این که طرف مقابل انسان نیست و باید از روی زمین محو شود. بی منطقی و خشونت از عوامل حضور نژادپرستان در این فهرست است که افراد معروفی مثل هیتلر و موسولینی را هم  شامل می شود.

 

پا گذاشتن روی لگو

درکتان می کنیم واقعا این جسم کوچک درد شدیدی ایجاد می کند، شبیه به خوردن انگشت کوچک پا به پایه میز  ی مبل است که چون مقصر اصلی آن یک نفر دیگر (معمولا بچه ها) آن را سر راه قرار می دهد دردناک تر و روی اعصاب تر خیلی از موارد است.

 

تبلیغات

معضل امروزی که فرقی نمی کند تبلیغات تلویزیونی مثل قابلمه باشد یا تبلیغایت که اول هر کلیپی که در یوتیوب یا آپارات ظاهر می شود و کاربران به اجبار آن ها را تحمل کنند. بررسی ها نشان می دهد بیشتر مردم دنیا از تبلیغات نفرت شدید دارند و معلوم نیست با این شرایط چرا هر روز این روند به جای کاهش افزایش پیدا می کند.

بچه هایی که جیغ می زنند

شاید شما هم با ما موافق باشید که بعد از کشیده شدن صدای گچ روی تخته سیاه احتمالا بدترین صدای دنیا همین جیغ های بنفش بچه هاست که گاهی بهتر است یک متکا را بگذارید روی دهانشان و خلاص! بیشتر این بچه ها که از نوع لوس وهستند هر زمان که خواسته های آنها برآورده نشود شروع به جیغ زدن می کنند و به مکان و زمان هم هیچ اهمیتی نمی دهند.

سرعت پایین اینترنت

داغ دلی خیلی از دوستان تازه شد این مشکل در کشور عزیزمان ایران به بهترین شکل درک و احساس می شود و این امر در سال های نه چندان دور به شدت روی اعصاب بود که به لطف کمی پیشرفت این مشکل کمتر شده وبسیاری از دوستان نتوانستند در مقابل کندی سرعت صبوری کنند و از سر عصبانیت چه سیستم هایی که خورد نشد مخصوصا سر انتخاب واحد دانشگاه که باید با آب قند و کلی دعا انجام می شد.

 

آرام تر رفتن صفی که در آن هستید

شاید باورتان نشود ولی این یک مشکل جهانی است که شما وقتی در یک صف می ایستید بقیه صف ها از شما زودتر حرکت می کنند و دلیلش هنوز برای کسی معلوم نشده و فرقی نمیکند که پیاده باشدی یا هنگام رانندگی در ترافیک.

 

دروغ های مردان سیاست

بر کسی پوشیده نیست و به امری عادی تبدیل شده و تقریبا بیشتر مردم جهان می دانند که وقتی یک سیاستمدار دارد با آن ها حرف می زند بیش از نیمی از حرف هایش دروغ است و به وعده های دروغین سعی بر افزایش محبوبیت خود دارد. منتها به قول فیلم پدرخوانده این که شعور مخاطب دست کم گرفته می شود، بیشتر روی اعصاب است و باعث می شود این آدم ها نفرت انگیز شوند.

بی خوابی

یکی از مشکلات عدیده امروزی که دست به گریبان خیلی از افراد شده همین بی خوابی هست باید دچارش شده باشید تا بفهمید چرا مردم از بی خوابی نفرت دارند. بی خوابی برای شما عصبانیت و اختلال روحی ایجاد می کند که می توان آن را در لیست نفرت انگیزها قرار داد هرچند از انصاف نگذریم در برخی موارد بی خوابی بیشتر به خاطر مشاهده بیش از اندازه به صفحه تلفن همراه و تلویزیون می باشد و بهتر است کمی رعایت نماییم.

 

احمق ها

بدتر از خود احمق ها بحث با احمق ها است که اصولا به هیچ نتیجه ای نمی رسد و فقط اعصاب خودتان خرد می شود، البته فرامشو نشود که منظور ما از احمق، فردی هست مردم آزار، با اعتماد به نفس بالا و البته وقیح که نتیجه تیزبازی هایشان در نهایت به ضرر خودشان و اطرافیانشان می شود. احمق ها عامل درست شدن بیشتر دردسرهای عالم هستند و معمولا سنگ هایی در چاه می اندازند که کل بشریت نمی توانند آن را بیرون بیاورند. نمونه اش ترامپ!

 

مدرسه

طبق آمار شما اگر انسان معمولی باشید قطعا از مدرسه خوشتان نمی آید و شاید بعد از بیست سال دلتان برای خرابکاری هایی که در مدرسه کرده اید تنگ شود نه خود مدرسه! بدتر از مدرسه بچه مثبت هایی هستند که عاشق مدرسه رفتن هستند و هر روز هفت صبح جلوی در آن منتظر بازشدنش هستند.

 

ریاضی

بعد از مدرسه این درس شیرین ریاضی است که در فهرست نفرت انگیزان جهانی قرار دارد و بیشتر مردم جهان از آن نفرت دارند.و این احتمال  بیشتر بر این است که نمرات بیشتر افراد از این درس کم است و چه بسا ناراحتی های زیادی برای آنها کسب شده.

*** شما عزیزان هم همچون همیشه با نظرات خود مارا یاری فرمایید و از مواردی نفرت انگیز خودتان به ما بگویید؟

مطلب پیشنهادی

رمان مسیر سبز،استیون کینگ

تمام سعی و تلاش تیم وبلاگ کاروژ بر این است که انتخاب کتاب را برای …

2 دیدگاه

  1. نرینی نویسنده جان

  2. کسانی که میان حرف آدم میپرند
    واقعا اعصاب آدم رو خرد میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *