قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / رمان معمایی و پلیسی،فروپاشی

رمان معمایی و پلیسی،فروپاشی

برخی از دوستان در قسمت نظرات وبلاگ درخواست معرفی رمان پلیسی کرده بودند که خواسته این عزیزان را بی پاسخ نگذاشته ایم و از تمامی همراهان خواهشمندیم با نظرات خود ما را در پر بار شدن این وبلاگ یاری نمایند.«فروپاشی» اثر بی.ای.پاریس که به تازگی در نشر چترنگ با ترجمه شیرین شکراللهی منتشر شده است،داستانی روان‌ شناختی است که مناسب حال اشخاص علاقمند به رمان‌ های معمایی پلیسی است. این رمان در ۱۸ جولای سال ۲۰۱۷ در آمریکا منتشر شد.

نخستین رمان بی.ای.پاریس «پشت درهای بسته» بود که خود را با ان توانست به خوانندگان معرفی کند و به سرعت در لیست پر فروش های نیویورک تایمز قرار گرفت.

اثر فروپاشی که اثر مورد ستایش توسط خوانندگان بوده و علاقه مندان به رمان های معمایی پلیسی را به شدت به خود جذب نموده. راوی داستان در فروپاشی قابل اعتماد نیست ترس همراه همیشگی اوست و حتی دیگر نمی‌تواند به خود اعتماد کند. عذاب ‌وجدان، وحشت، وهم و بی‌اعتمادی رهایش نمی‌کند. و در هر فصل کتاب اتفاقی روی می دهد که فصل پیش از خودش را به چالش می کشد.

پاریس با مهارت ویژه ترسی را که راوی داستان یا همان شخصیت اصلی داستان دارد را به خوبی منتقل می کند.سبک نوشتاری او به حدی ملموس و روان است که به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار می کند و حتی در برخی موارد از قواعد رسم الخطی و دستور زبان پیروی نمی کند و هدفش را نزدیک شدن به مکالمات روزمره و حس بهتر مخاطب می داند.

داستان

رمان ماجرای زنی به نام «کساندرا» را به تصویر می کشد که در یکی از شب‌ها ماشینی را در جنگل می‌بیند که زنی کشته شده در آن قرار دارد و از آن شب آرام و قرار ندارد و فکر این جنایت از سرش بیرون نمی‌رود. کساندرا حتی نمی‌تواند موضوع را با همسرش در میان بگذارد، چون اگر همسرش بفهمد قولش را شکسته و از آن جاده به خانه آمده، عصبانی می‌شود. او از آن شب، مسائل ریز و درشت مختلفی مثل محل پارک ماشینش، این که دارویش را خورده یا نه، رمز دزدگیر و … را فراموش می‌کند اما زنی است که شاید می‌توانست نجاتش بدهد از جلوی چشمش دور نمی‌شود و عذاب وجدان رهایش نمی‌کند.

در بخش‌هایی از داستان می‌خوانیم:

«باد شدید از میان درخت‌ها داره ماشین کوچکم رو از جا می‌کنه و در حالی که دارم سعی می‌کنم ماشین رو ثابت تو جاده نگه دارم، به سراشیبی می‌رسم. برای چند لحظه وحشتناک چرخ‌ها از زمین جدا می‌شن و قلبم میاد تو دهنم و حس ترن هوایی بهم دست می‌ ده. آب از کنار ماشین مثل آبشاری روی شیشه جلو سرایز می‌شه و دید من رو برای یک لحظه کاملا کور می‌کنه. درحالی که ماشین داره تو گودال آب گیر می‌کنه فریاد می‌زنم: «نه»»

این رمان را نشر چترنگ در ۳۹۵ صفحه و با قیمت ۳۵۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

برای خرید این کتاب با تخفیف ویژه کلیک نمایید

مطلب پیشنهادی

کتاب جستارهایی درباره عقلانیت

کتاب جستارهایی درباره عقلانیت مجموعه مقالاتی پیرامون عقلانیت است که انتشارات ترجمان آن را منتشر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *