قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / دوستی صمیمانه بین زن و شوهر، خوب یا بد؟

دوستی صمیمانه بین زن و شوهر، خوب یا بد؟

زن و شوهرها روابط متفاوتی با هم دارند برخی کاملا صمیمی و دوستانه و برخی با رعایت برخی مسائل، می توان گفت برخی مسائل را شاید شما به دوست هم جنس خود خیلی بهتر بیان می نمایید تا همسرتان.

شباهت ها و تفاوت های زیادی میان رابطه شما با همسر و دوستتان خواهد بود و در این مطلب می خواهیم به بررسی شباهت ها و تفاوت ها بپردازیم.

تفاوت ماهیت ازدواج و دوستی

 

شاکله ازدواج با دوستی همپوشی دارد اما هم معنا با هم نیستند:

  • ازدواج مشارکتی صمیمانه است، در حالی که دوستی صمیمیتی مشترک است.
  • شما غالبا با دوست خود زیر یک سقف زندگی نمی کنید
  • صمیمت ‌های مشترک میان دوستان شدید و صمیمیت ‌های مشترک میان زوجین گسترده است.
  • زوجین در بسیاری از وقایع روزانه با هم شریک هستند به طوری که حالت احساسی یک همسر بر روی دیگر تاثیر زیادی دارد و این امر بار نظام زندگی زناشویی را سنگین تر از دوستی می کند
  • در دوستی هر کسی سلیقه و علایق خود را دارد ولی در ازدواج اینگونه نیست و تمامی مسیرها به سمت حفظ و تحکیم خانواده طی می شود.

 

بهترین دوست به چه معناست؟

معنا و مفهوم دوستی مبهم است در سنین کودکی و نوجوانی هر فردی که شباهت زیادی در خصیصه های رفتاری داشت اسم دوست را به خود می گرفت ولی این امر تا دوران جوانی پیش می رود و افراد بزرگسال بالغ و عاقل توجهی به داشتن بهترین دوست دارند بلکه به داشتن چند دوست صمیمی بسنده می کنند در واقع اشخاص کمی میتوانند عنوان بهترین دوست را یدک بکشند.

 

  • در ارتباط دوستانه فضایی وجود دارد که شما تمامی احساسات و هیجانات خود را آزادانه بیان می کنید.
  • مشارکت مستمر و بدون مانع همه احساسات و هیجانات است که خیلی اهمیت دارد که وجه تمایز آن با ازدواج است
  • فکر دوستتان راحت تر می توانید بخوانید و دید او را نسبت به جنبه های مهم زندگی بدانید و حسش را درک کنید.
  • دوستان صمیمی از افکار و احساسات یکدیگر استقبال می کنند

حرف و عمل دوستان با هم مطابقت دارد و در ارتباطشان نقش نادرست و غیر واقعی منعکس نمی کنند.

 

*** شاید برخی از افراد موارد بالا که در مورد دوستی بود را با ازدواج عاشقانه یکی بدانند ولی باز هم تفاوت هایی وجود دارد.

 

ازدواج چه تفاوتی با دوستی صمیمانه دارد؟

 

۱٫وجود حریم احساسی در ازدواج ضروری است

همان طور که گفتیم بهترین دوست همواره صمیمی ترین و مطمئن ترین فرد برای آدم است و رابطه با این افراد بسیار باز و شفاف است ولی در ازدواج اینگونه نیست مسئولیتی که برای حفظ و تحکیم خانواده بر دوش شما است به شما اجازه نمی دهد که همه روابط باز باشد و شما از درجه ای از حریم خصوصی احساسی به وجود می آورد در حالی که دوستی آرمانی این خصلت را ندارد. اگر هر همسر فردیت خود را حفظ نکند و تا حدی به حریم احساسی‌اش مطمئن نباشد، به احتمال قوی بیشتر ازدواج‌ها تخریب خواهند شد.

 

۲٫بهتر است همسر درگیر مشکلات غیر ضروری نشود

صد در صد به برخی از مشکلات در طی زندگی برخورد می نمایید که اگر همسرتان را درگیر آن نمایید فشار های غیر ضروری بر او وارد کرده ای که باعث ایجاد مشغله خواهد شد وجود دوستان برای همین است که شما را یاری نمایند تا مشکلات غیر ضروری خودتان را با آن در میان بگذارید.

 

۳- برخی مسایل را تنها یک همجنس درک می‌کند

بیشتر افراد این مورد را تائید می نمایند که برخی تعاملات با هم جنس خودشان برایشان راحتر است و نمی تواند بین دو جنس مخالف بدست بیاید. اغلب اشخاص ازدواج می‌کنند و از دوستانشان فاصله می‌گیرند. آنها ممکن است دوستان جدیدی پیدا کنند. بیشتر اوقات زوج‌هایی دیگر از راه می‌رسند اما چنین دوستی‌هایی نمی‌توانند جانشینی رضایت بخش برای ارتباط کامل فرد باشد.

 

کلام آخر

دوباره تکرار می نماییم همسرتان را با مسائل مختلف درگیر نکنید برخی افراد همسر خودشان را بهترین دوست خود میدانند که امر خوب و نکوهیده است ولی خواهشمندیم خیال‌پردازی ‌های خاص، آرزوها، هیجانات نامناسب یا دیگر اطلاعاتی که بهتر است پیش خودتان حفظ شود با او در میان نگذارید.

نتیجه می گیریم مسائل و موضوعاتی وجود دارد که در میان گذاشتن آنها با همسرتان پیشنهاد نمی شود ترجیح دهید این موارد را با دوستی خوب و رازدار در میان بگذارید.

در انتها به تمامی خانم ها و آقایان محترم تاکید می نماییم که هدف والای خود را حفظ و تحکیم کانون گرم خانواده قرار دهند و در ارتباطات دوستانه خود حدود و اعتدال را رعایت فرمایند تا خدا نکرده دچار مشکلات بعدی نشوند.

مطلب پیشنهادی

ماه عسل در پاریس

از نویسندگان مشهور در زمینه رمان های عاشقانه می توان به جوجو مویز اشاره کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *