قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / عمومی / خودروی مورد پسند ما ایرانی ها

خودروی مورد پسند ما ایرانی ها

بر اساس یک نظرسنجی که اخیرا توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران صورت گرفته، دوام و استحکام، مهم‌ترین ملاک ایرانیان در خرید خودرو می باشد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از ۱۵۴۳ نفر برای جمع آوری آمار اطلاعاتی خود استفاده کرده که ۸۴ درصد آن‌ها را آقایان تشکیل می‌دهند، و در مورد بارزترین ملاک ها در انتخاب و خرید خودرو نظرسنجی کرده است.  شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از بین عوامل مختلف مانند قیمت، کیفیت، کشور سازنده و خودروی مورد علاقه، مهم ‌ترین شاخص خود را برگزیدند. از مهم‌ترین نتایج این نظرسنجی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

اولویت اصلی مصرف کنندگان خودرو: استحکام و ایمنی

نتیجه این نظر سنجی نشان می دهد که ۳۳ درصد افراد مهم ترین عامل را در انتخاب خودرو برای خرید(البته به جز قیمت) ایمنی و استحکام خودرو می دانند.و حدود ۲۹ درصد افراد قدرت و شتاب بالا را ملاک انتخاب خود می دانند و نکته جالب این استت که زیبایی ظاهری خودرو با ۱۳ درصد و کیفیت بدنه ۱۱درصد و خدمات پس از فروش با ۹درصد در رده های بعدی اصلی ترین ملاک های انتخاب خودرو هستند و نکته ای که کمی به فکر وادار می کند انتخاب میزان مصرف سوخت است که تنها ۵درصد به آن رای داده اند و در انتهای جدول قرار دارد.

کشور مورد علاقه: آلمان

در قسمتی دیگر از این گزارش تمایل افراد به خرید خودروهای خارجی مورد ارزیابی صورت گرفته است. نتیجه نشان می‌دهد که برند ‌های آلمانی با ۲۷ درصد، در صدر جدول کشورهای مورد علاقه‌ ایرانیان جهت خرید خودرو از آن ‌ها قرار دارند. پس از آلمان صدرنشین، خودروهای ژاپنی با ۲۰ درصد، فرانسوی ۱۹ درصد و خودروهای کره‌ ای با ۱۴ درصد در رده ‌های بعدی قرار دارند. اما نکته جالبی که در این آمار وجود دارد درصد محبوبیت خودروهای چینی که در بازار کنونی به وفور وجود دارد تنها ۵درصد و رتبه آخر را به خود اختصاص داده.

محبوبیت عجیب خودروهای شاسی ‌بلند

همان طور که می دانید در کشور ما سه کلاس خودرو شاسی بلند، سدان و هاچ بک حضور دارند در این نظرسنجی گرایش مردم به نوع کلاس متفاوت است.نتایج بسیار جالب است در صدر جدول با بیش از ۶۳ درصد آرا تمایل به خرید خودروی شاسی بلند وجود دارد اما خودروهای سدان با ۲۵ درصد آرا در رتبه دوم و خودرو های هاچ بک تنها ۱۲ درصد محبوبیت دارند. تمایل بانوان به خرید خودرو نیز به ترتیب ۵۶ درصد خودروهای شاسی‌بلند، ۲۸ درصد سدان و ۱۵ درصد هاچ‌بک اعلام شده است که تا چند سال گذشته بیشتر تمایل بانوان به خودروهای هاچ بک بود که این تمایل دچار تحول شده.

مطلب پیشنهادی

دلیل سفید بودن رنگ هواپیما

شاید تا کنون به این فکر کرده باشید که چرا رنگ بدنه هواپیما سفید است؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *