قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / بچه ها از کجا می آیند؟

بچه ها از کجا می آیند؟

امروز با معرفی کتابی بسیار مهم خدمت شما دوستان عزیزان رسیده ایم،کتابی که هر پدر مادری روزی به آن نیازمند می شود! دیر یا زود کودکان این را خواهند پرسید که: « بچه‌ها از کجا می‌ آیند؟ ». پاسخ به این پرسش آسان نیست و خانواده‌ ها همیشه از قرار گرفتن در چنین شرایطی خشنود نخواهند شد و از پاسخ دادن به این‌گونه پرسش‌ ها فرار می کنند. سوفی بلکال نویسنده‌ کتاب « بچه‌ها از کجا می‌ آیند؟ » توانسته با زیبایی و زبانی ساده و همسو با سن کودکان به سوالات آنان پاسخ داده و به روشی بسیار ساده و کارآمد باعث شده که پدر مادر ها نفسی راحت بکشند.

داستان این اثر ارزشمند داستان پسر بچه کوچکی است که در یک روز از پدر مادر می شنود میهمانی جدید برای آنها می آید و قرار است یک پسر کوچک به خانواده آنها اضافه شود. با شنیدن این خبر اولین سوالی که ذهن پسر داستان ما می رسد این است که بچه ها از کجا می آیند؟ در طول روز با افراد مختلفی برخورد می کند و به هرکس یکه می رسد این سوال را از او می کند و با جواب های با مزه و مختلفی روبرو می شود و این مساله او را گیج می کند.

سرانجام سوال خودش را از پدر مادرش می پرسد و داستان واقعی را برایش تعریف می کنند و او متوجه می شود که همه پاسخ ها صحیح بوده و هر کدام از افراد بخشی از حقیقت موضوع را به او گفته اند و در واقع کسی به او دروغی نگفته.

زبان بسیار ساده و عاری از هرگونه ابهام و پیچیدگی، صفحات رنگارنگ کتاب که تصویرهای شاد و جذابی در آن به کار رفته همه و همه برای کودک اشتیاق ایجاد می کند.

تصویر کتاب علاوه بر زیبایی بصری با متن داستان همراهی فوق العاده ای دارد که به کودک نکات زیادی را انتقال می دهد. از نکات جالب توجه در این کتاب که توجه خواننده را جلب می کند مادر فقط در آشپزخانه و مشغول کارهای خانه نیست! پدر فقط روزنامه نمیخواند و همه مهم تر در محیط خانه کنار تخت پدر مادر ما قفسه کتاب می بینیم که در تصاویر استفاده در کتاب های کودک چاپ شده در کشورمان کمتر می بینیم و این امر بسیار مهم است که از سنین کودکی با کتاب و کتابخوانی آشنا شدن.

درباره‌ نویسنده کتاب

سوفی بلکال،زاده استرالیا و هم اکنون در نیویورک زندگی  او بیش از بیست کتاب را برای کودکان تصویرگری کرده و جوایز زیادی را به دست آورده است. بلکال با نویسندگان برجسته‌ای چون آلدوس هاکسلی، جودیت ویورست، جین یولن و مگ روسوف همکاری کرده است. کتاب « بچه‌ها از کجا می‌ آیند؟ » به بیش از چهارده زبان ترجمه شده است و پیشنهاد کاروژ به شما این است که این اثر را فراموش نکنید.

مطلب پیشنهادی

ماه عسل در پاریس

از نویسندگان مشهور در زمینه رمان های عاشقانه می توان به جوجو مویز اشاره کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *