قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / معرفی کتاب و مجلات / اولین نسخه فصلنامه ترجمان علوم انسانی منتشر شد.
فصلنامه ترجمان علوم انسانی شماره 1
فصلنامه ترجمان علوم انسانی شماره 1

اولین نسخه فصلنامه ترجمان علوم انسانی منتشر شد.

ترجمان علوم انسانی

چند سالی است که شاهد حضور پررنگ مجموعه ای جوان در حوزه علوم انسانی هستیم. این گروه که با نام انتشارات ترجمان علوم انسانی شناخته می شود، متشکل از فعالان حوزه علوم انسانی است که با بررسی موضوعات و منعکس کردن دیدگاه های صاحب نظران این رشته از سراسر جهان سعی در اطلاع رسانی و ارتقاء جایگاه این رشته در کشور را دارند.

انتشارات ترجمان علوم انسانی ابتدا نتیجه فعالیت های خودش را از طریق وب سایت ترجمان علوم انسانی در اختیار مخاطبان قرار می داد. در کمتر از یک سال این مجموعه مورد توجه علاقمندان بسیاری قرار گرفت. ترجمان حوزه فعالیتش را گسترش داد و اقدام به چاپ بیش از ۲۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف علوم انسانی نمود.

در اقدامی جدید پیرو درخواست مخاطبان وب سایت ترجمان، این مجموعه مطالب پرمخاطب و ارزشمند سایت ترجمان را تحت عنوان فصلنامه ترجمان علوم انسانی چاپ و در اختیار علاقمندان قرار داده است. اولین نسخه این فصلنامه در دی ماه سال ۱۳۹۵ در ۳۳۴ صفحه و چهار بخش نوشتار، گفت و گو، بررسی کتاب و پرونده ویژه منتشر شد.

فصلنامه شماره 1 ترجمان علوم انسانی
فصلنامه شماره ۱ ترجمان علوم انسانی

آنچه در اولین شماره فصلنامه ترجمان علوم انسانی می خوانید، نوشته‌هایی از دیوید فاستر والاس، اسلاوی ژیژک، چارلز تیلور، آلن دوباتن، مارشال برمن، جوزف استیگلیتز و بسیاری دیگر را خواهید خواند. پرونده‌های این شماره، «کاری بکن که دوست داری» و «خشم و بخشش»، به ترتیب به بررسی کتاب‌هایی از «میا توکومیتسو» و «مارتا نوسبام» اختصاص دارد. همچنین مجموعه‌ای از عکس‌های آرتور تِرِس، عکاس سوررئالیستِ آمریکایی، با موضوع ترس‌های کودکان در این شماره از فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی به نمایش درآمده است.

انتشارات ترجمان علوم انسانی شماره اول فصلنامه خود را عمدتا به مطالب منتشر شده در بهار ۹۵ اختصاص داده است و می کوشد تا پایان امسال دومین شماره از آن را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر و خرید کتب و فصلنامه ترجمان علوم انسانی به کاروژ بزرگترین فروشگاه کتاب کشور مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *