قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / سلامت و زیبایی / استفاده از شبکه های اجتماعی ممکن است موجب افزایش اضطراب و افسردگی شود.
شبکه اجتماعی
شبکه اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی ممکن است موجب افزایش اضطراب و افسردگی شود.

اگر شما جزء افرادی هستید که روزانه وقت بسیاری را در شبکه های اجتماعی برای لایک کردن، به اشتراک گذاشتن و یا هشتگ# کردن اختصاص می دهید، ممکن است با خواندن این متن دیگر این کار را انجام ندهید. جدیدترین تحقیقات نشان می دهد هر قدر زمان بیشتری را به شبکه های اجتماعی اختصاص دهید، احتمال ابتلا به افسردگی و اضطراب شما بیشتر می شود.

مرکز مطالعاتی دانشگاه پیتزبرگ تحقیقی را بر روی بیش از ۱۷۰۰ نوجوان امریکایی انجام داده است. نتایج این تحقیق نشان می دهد افرادی که عضو ۷ تا ۱۱ شبکه اجتماعی هستند سه برابر بیشتر از نوجوانانی که از این شبکه ها استفاده نمی کنند و یا حداکثر عضو دو شبکه اجتماعی هستند با خطر افزایش اضطراب و افسردگی روبر می باشند.

البته اگر چه به گفته برایان پریمک این تحقیق فاکتورهای دیگری مانند نژاد، جنسیت، روابط فردی و عاطفی را نیز درنظر گرفته است اما این به معنای کنار گذاشتن این شبکه ها نیست و لازم است تحقیقات بیشتری در این حوزه انجام شود.

وی این احتمال را که ممکن است افراد مضطرب و افسرده در شبکه های اجتماعی بیشتری عضو باشند را رد نمی کند. برای مثال ممکن است این افراد در این شبکه ها بدنبال یافتن فرصت هایی مناسب و جذاب باشند و یا عضویت و حضور مستمر در شبکه های متعدد باعث افزایش افسردگی و اضطرای شود.

شبکه های اجتماعی تعاملات و کارهای روزانه را آسانتر و سریع تر می کنند اما نباید بیش از مقدار معینی از وقتمان را به آن های اختصاص دهیم. کافی است در برنامه هفتگی خود زمانی را برای مطالعه، موسیقی، ورزش، خانواده و دوستان خود اختصاص دهیم تا به این ترتیب میزان استفاده ما از شبکه های اجتماعی کمتر و بهتر شود.

مطلب پیشنهادی

دوستی صمیمانه بین زن و شوهر، خوب یا بد؟

زن و شوهرها روابط متفاوتی با هم دارند برخی کاملا صمیمی و دوستانه و برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *