قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کتاب / از این ۸ شخصیت دوری کنید!

از این ۸ شخصیت دوری کنید!

همان طور که می دانید خود شناسی یکی از با ارزش ترین اهداف آدمی در طول زندگی است. خودشناسی ما را به موفقیت نزدیک می کند برخی از شخصیت های وجود درو انسان ما را به اهدافمان سوق می دهند و برخی از آنها ما را دور می کنند در این مطلب می خواهیم با ۸ شخصیت مشترک بین بیشتر افراد که آنها را از موفقیت دور می کند آشنا نماییم امید است که مفید حال شما عزیزان قرار بگیرد.

۱٫شخصیت متضاد و دمدمی مزاج

نقطه مقابل این شخصیت، فرد متفکر و قاطع می باشد باید شما یاد بگیرید که با مدیریت افکار و واکنش ها از مردد بودن در تصمیمات پرهیز کنید.سنجیده تفکر و تصمیم بگیرید ولی تردید به خود راه ندهید زیرا با این فعل دید دیگران نیز نسبت به اراده شما دچار تغییر می شود.

 

۲٫شخصیت منفی‌ باف

نقطه مقابل منفی بافی مثبت اندیشی است سعی نمایید همیشه نیمه پر لیوان را بنگرید یک اصل در حقوق هست که اعلام می نماید اصل بر برائت است و همه کس پاک و منزه هست مگر اینکه خلافش ثابت شود پس سعی نمایید با تغییر دید و افکار خود موقعیت برد برد برای خود ایجاد نمایید

 

۳٫شخصیت طفره رو

متاسفانه پشت گوش انداختن برخی امور در این زمانه امری عادی شده ولی به تاخیر انداختن برخی امور مهم و ضروری عادی نیست و به شما آسیب می رساند. اگر در این قضیه دچار مشکل هستید و امور محوله را بزرگ می بینید می توانید آنها را به اهداف کوچک تقسیم نمایید و با برنامه ریزی به نتیجه مناسب خواهید رسید. سکون در این مواقع بدترین کار است.

۴٫شخصیت حسود

بدترین چیز در آموزه های دینی حسادت است متاسفانه در این مواقع افراد احساس می کنند که دیگری مالک اموال آنها است و به سرزنش دیگران می پردازند.

حسادت به قدری مضر و آسیب رسان است که از قدیم، یکی از هفت گناه نابخشودنی لقب گرفته است. این حس هرگونه رضایت و خرسندی را از شما دور می کند و انرژی شما را رو به سمت نداشته هایتان سوق می دهد.

 

۵٫شخصیت طلب‌کار

وقتی باور دارید که مستحق دریافت امتیاز هستید و آن را دریافت نکردید و جیگاه بالاتری کسب نکرده اید خود را از دیگران جدا خواهید کرد و اثر مستقیم آن به این شکل است که ارتباط با دیگران برای شما غیر ممکن می شود و همین امر موفقیت شما را به خطر می اندازد.

 

۶٫شخصیت قربانی

در این مورد فرد خود مظلومی می پندارد که به او ظلم شده و نمی تواند باور داشته باشد که در ایجاد مشکل مقصر بوده. به جای اینکه فرد مسئولیت تقصیر را به گردن بگیرد آن را به دیگران نسبت می دهد و دیگران را سرزنش می کند. اگر حس مسئولیت پذیری خودمان را تقویت نماییم می توانیم بر این شخصیت منفی پیروز شویم.

 

۷٫شخصیت کمال‌گرای افراطی

حس خود برتر بینی در بین تمامی انسان ها وجود دارد ولی متاسفانه در برخی از افراد این حس به سمت افراط خود پیش رفته و خود را انسانی بدون عیب و نقص می پندارند، سعی نماییم همواره با شناخت معایب خود و پذیرفتن آنها به سالم تر زندگی کردن خود کمک کنیم.

 

۸٫شخصیت خودشیفته

خود شیفتگی شباهت زیادی با کمال گرایی دارد با این تفاوت که شما برای رسیدن به هدف خود حاضر هستید هر کسی را قربانی کنید تا به مقصود برسید و اطافیان خود را تهدیدی می دانید برای کسب موفقیت، باید به شما گفت تمایلات نارسیسیستی شما اطرافیانتان را تحت تاثیر قرار داده و آنها را از شما دورساخته است.

 

کلام آخر

سعی نمایید با دور شدن از این ۸ خصیصه منفی خود را باور داشته باشید تا بتوانید ارتباطی پویا و بهتر با اطرافیان خود داشته باشید و به این باور برسیم که هیچ فردی بهتر یا بدتر از ما در اطرافمان قرار ندارد.

شخصیت‌های منفی و مثبت بسیاری در خود و اطرافیان ما وجود دارد. برای شناخت وجوه شخصیت‌های درونی خود وقت گذاشته و سعی کنید راه‌های کنار آمدن با آنها را بیابید. زمانی که بتوانید گرایشات خود را مدیریت کنید، خواهید توانست بدون برخورد با موانع درونی، هدفمند و موفق عمل کنید.

مطلب پیشنهادی

کتاب جستارهایی درباره عقلانیت

کتاب جستارهایی درباره عقلانیت مجموعه مقالاتی پیرامون عقلانیت است که انتشارات ترجمان آن را منتشر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *