قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / سلامت و زیبایی / آیا نگرانی در مورد سلامتی خود می تواند شما را بیمار کند؟

آیا نگرانی در مورد سلامتی خود می تواند شما را بیمار کند؟

بیشتر افراد اگر نتایج آزمایش پزشکی آن ها منفی باشد، خوشحال می شوند – اما برای حداقل ۵% از ما چنین خبری کمکی نمی کند. اگر شما نگران سلامتی خود هستید، روی زمین هیچ آزمایشی نیست که به شما اطمینان دهد. ممکن است که در اینترنت بچرخید و به دنبال مهمترین تشخیص ها برای علائم خود باشید. و آخر هفته شواهد جمع آوری شده اضطراب برای سلامتی شما را از لحاظ فیزیکی بیمار کند. مطالعه ای که در روی بیش از ۷۰۰۰ نفر در نروژ انجام شد نشان داد که این نگرانی باعث می شود تا افرادی که این نگرانی را دارند در طول ۱۰ سال، در مقایسه با افرادی که این نگرانی را ندارد، ۷۳% بیشتر شانس ابتلا به بیماری های قلبی را دارند.

راه حل ها برای نگرانی درباره سلامت

نگرانی در مورد سلامتی، ممکن است که خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد

نگرانی در مورد سلامتی یک اشتغال ذهنی مداوم است که بیماری جدی به دنبال خود دارد. این نگرانی شامل نظارت دقیق بر بند، تعبیر اشتباه علائم و اغلب جستجوی توصیه های پزشکی است. پروفسور پیتر تایرر، استاد روانشناسی جامعه و متخصص اضطراب سلامتی، می گوید که سطح اضطراب است که آن را از نگرانی بیهوده در مورد سلامتی جدا می کند. اگر شما اضطراب سلامتی دارید، شما باید تا دست از نگرانی در مورد مریض شدن بردارید تا اینکه علائم فیزیکی خود را نشان دهید. هرچند، این مطالعه اضطراب موجود را باایجاد ارتباط بین آن با بیماری قلبی آن را افزایش می دهد. اضطراب با افزایش ضخامت دیواره های شاهرگ و فعال سازی سیستم های هورمونی دخیل در استرس در ارتباط می باشد که هر دو باعث افزایش خطر بیماری قلبی می شود. این مطالعه جدید عوامل شیوه زندگی که باعث افزایش بیماری قلبی می شوند را مورد توجه قرار می دهد، اما اثبات اینکه بیماری واقعی ناشی از بعضی از اضطراب ها نسبت به سلامتی است، غیرممکن است.

اگر موضوع اضطراب برای سلامتی، دغدغه شماست، کتاب چگونه بر استرس و اضطراب غلبه کنیم را بخوانید

اضطراب در مورد سلامتی شوخی نیست – می تواند زندگی را به خطر بیاندازد

تایرر از مردم سه سوال در مورد علائم و اضطراب مشکوک به سلامتی می پرسد: آیا در این مورد زیاد نگران بوده اید (مساله)؟ آیا به طور کلی نسبت به سلامتی خود نگرانی دارید؟ و آیا همیشه احساس کرده اید که مساله جدی تر از چیزی است که دکترها تشخیص داده اند؟ اگر فقط پاسخ به یکی از این سه سوال «بله» باشد او به آرامی کمک می کند. اطمینان مجدد به تنهایی بی فایده است – تحقیقات تایرر نشان می دهد که برای تعبیر مجدد افکار منفی (عقده ای) درمورد سلامتی افراد، درمان رفتاری شناختی نیاز می باشد. این کار به ایجاد ارتباط روزانه بین علائم با فعالیت های روزانه کمک می کند.

بنابراین علائم خودشان به خاطر اضطراب هستند، مثل درد قفسه سینه. این را تایرر می گوید.«ما از افراد می خواهیم تا خودشان ارتباط برقرار کنند. مثلا، اگر آن ها در کار دچار درد قفسه سینه می شوند اما هنگام باغبانی دچارش نمی شوند، احتمال دارد که این درد فیزیکی و جسمی نباشد.» تایرر می گوید که اضطراب سلامتی معمولا از جوانی شروع می شود: فوت مادربزرگ و پدربزرگ می تواند آغاز گر این مساله باشد. به نظر می رسد که ۵ تا ۱۰ جلسه درمانی مفید باشد- همانطور که تمرکز حواس مفید است – و به نظر می رسد که اثرات خوب آن بلندمدت باشد. بنابراین، اگر شما بیش از اندازه مواظب سلامتی خود بوده و نتوانید به اندازه کافی اطمینان مجدد پیدا کنید (در صورت نیاز توسط آزمایش ها)، به این شک کنید که در شرایط اضطراب سلامتی قرار دارید و از GP برای خود کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی

کسی که کتاب نخواند سلامت روحی و جسمی‌اش به خطر می‌افتد

سید عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه سومین نمایشگاه و جشنواره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *